60 lat Śląskiego Wesołego Miasteczka

Świętuj razem z nami! 
Weź udział w konkursie!

 

Pierwsi goście odwiedzili nasz park 12 września 1959 roku. Znany z ciężkiego przemysłu Śląsk otrzymał wtedy miejsce zabaw wypełnione rozmaitymi karuzelami, balonikami i przede wszystkim uśmiechem.

 

Popularność Wesołego Miasteczka w Chorzowie rosła bardzo szybko. O wizycie w tym miejscu marzył każdy dzieciak w Polsce i tym sposobem przyjeżdżali tu rodziny z całego kraju, aby zakosztować zabawy w pierwszym lunaparku w Polsce.

 

Sentymentalne Samoloty Duże (obecnie Dream Flight Airlines) to wciąż jedna z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka. Sześć samolotów zawieszonych na wieży o wysokości 40 metrów rozpędza się do prędkości 55 km/h a podniebny lot trwa 12 minut! Nie sposób zapomnieć o Gwieździe Dużej (obecnie Legendia Flower). Jest to dotychczas największa karuzela w Polsce i od jej otwarcia w 1985 roku na stałe wpisała się w krajobraz Śląsko - Zagłębiowskiej Metropolii stając się przy tym najlepszym punktem widokowym w okolicy.

 


 

Prawdziwy przełom nastąpił w 2015 roku, kiedy park trafił w ręce słowackiej firmy Tatry Mountain Resorts - właściciela popularnego w Polsce aquaparku Tatralandia na Słowacji. Dzięki temu w 2017 roku słynne Wesołe Miasteczko w Chorzowie stało się pierwszym w Polsce parkiem tematycznym.

 

Najbardziej doceniane przez naszych gości są pojawiające się corocznie nowe atrakcje. W 2016 roku był to Diamond River, rok później Lech Coaster - nagrodzony wieloma prestiżowymi nagrodami jako jeden z najlepszych rollercoasterów w Europie. Hitem 2018 stał się Bazyliszek, który zdobył serca najmłodszych gości Legendii i w międzynarodowym plebiscycie został ogłoszony najlepszą, rodzinną atrakcją na starym kontynencie.

 

 W jubileuszowym sezonie 2019 połączyliśmy choreografię taneczną z umiejętnościami gry aktorskiej z technologią mappingu 3D oraz multimedialnymi fontannami - mowa o teatrze na wodzie i spektaklu "Legenda o Magicznej Perle". Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko to obecnie pięć unikalnych krain tematycznych. Wszystkie łączy jeden cel: zabawa i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.

 


 


Poznaj zasady konkursu

Jesteśmy pewni, że w Waszych pamiątkowych albumach kryją się wyjątkowe zdjęcia z naszego parku sprzed lat. Przygotowaliśmy konkurs z okazji naszych 60'tych urodzin.

Zadanie polega na odnalezieniu archiwalnych zdjęć swoich lub kogoś z bliskich pokazujących wesołe miasteczko zanim stało się Legendią, a następnie zestawienie go z jak najbardziej podobnym, zrobionym już w obecnej odsłonie parku. Swoją pracę konkursową prześlij na adres piotr.cyganik@tmr.sk oraz opublikuj ją na swoim wall'u na Facebooku bądź Instagramie, dodając #60latswm, #legendia, #60yearschallenge

Na zwycięzców, których poznamy podczas weekendu urodzinowego, czekają m.in. rodzinne zaproszenie na weekend w słowackiej Tatralandii, rodzinny bilet sezonowy 2020 do Legendii oraz nagrody rzeczowe.