Lech Coaster wśród najlepszych w Europie!

W poniedziałek 25 września br. odbyła się europejska gala EAS – European Amusement Show w Berlinie, w której udział wzięli przedstawiciele śląskiego parku tematycznego Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko. Podczas tego wydarzenia IAAPA (International Association of Amusement Parks and Attractions) uhonorowało śląskiego Lech Coastera nagrodą w kategorii Best New Coasters 2017. Atrakcja, którą Legendia udostępniła dla swoich gości 1 lipca 2017 roku zdobyła zaszczytne 2. miejsce i tym samym umocniła swoją pozycję w czołówce europejskich coasterów. 

 

A tak prezentuje się pierwsza trójka coasterów nagrodzonych w tym roku w Berlinie:

1.     Red Force – Ferrari Land (Spain)

2.     Lech Coaster – Legendia (Poland)

3.     Star Trek : Operation Enterprise – Movie Park Germany ( Germany)

 

IAAPA (International Association of Amusement Parks and Attractions), to największe międzynarodowe stowarzyszenie zrzeszające stacjonarne parki rozrywki z całego świata. Powstało ono już w 1918 roku i stawia sobie za cel pomoc członkom stowarzyszenia w poprawie efektywności ich pracy przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów.  Stowarzyszenie w chwili obecnej reprezentuje interesy ponad 4 tysięcy dostawców urządzeń, ale także właścicieli obiektów i indywidualnych członków z blisko 100 krajów.

EAS (European Amusement Show) to coroczne, jedne z największych na świecie i zarazem największe w Europie targi branżowe dedykowane przemysłowi rozrywkowemu. Podczas wydarzenia spotykają się operatorzy, dostawcy, producenci, inwestorzy i developerzy z całego świata. Tegoroczna edycja zawitała do Berlina (wcześniej targi odbywały się m.in. w Barcelonie i Goeteborgu), a jej nieodłącznym elementem jest gala, podczas której wyróżniane są najlepsze urządzenia rozrywkowe i atrakcje, zaś przyznawane nagrody należą do najbardziej prestiżowych w branży.

 
Podejmij wyzwanie Lech Coastera!

LECH COASTER

Największy rollercoaster w Europie Środkowo-Wschodniej dostępny już 1 lipca!

Największy rollercoaster w Europie Środkowo-Wschodniej dostępny już dziś!

 

Lech Coaster to największy rollercoaster w tej części Europy, ale jego parametry to nie wszystko. 

Otoczenie w którym się znajduje zostało stematyzowane na starodawny gród Lecha pierwszego władcy Polski! Znacie tę legendę? Razem z Platige Image (twórcami m.in. Legend Polskich Allegro) przeniesiemy Was w ten świat już w media roomie jeszcze przed przejazdem! 

 

 

 

 
 
 
Zobacz zapowiedź

 

 

Za koncept atrakcji odpowiada firma Jora Vision.

Konstrukcje rollercoastera utworzyła firma Vekoma.

Oprawę przygotowała firma: Platige Image.

 

 

 

Podejmij wyzwanie Lecha!

 

http://bit.ly/podejmijwyzwanielechcoastera