Zasady bezpieczeństwa

Zapoznaj się z zasadami bezpieczeństwa, aby nic nie popsuło dobrej zabawy Tobie oraz Twoim bliskim!Zanim przekroczysz bramy magicznej krainy, sprawdź jakich zasad należy przestrzegać, aby zadbać o swoje bezpieczeństwo. Przestrzeganie poniższych prostych zaleceń i stosowanie środków ochrony, które dla Was przygotowaliśmy, gwarantuje, że w Legendii nasi Goście będą mogli oddać się w pełni beztroskiej zabawie, chroniąc jednocześnie naszych pracowników.


W kolejkach do atrakcji, w pomieszczeniach zamkniętych (sklepy, punkty gastronomiczne, atrakcje indoorowe itp.) zakrywaj usta i nos maseczką. Podczas jazdy na urządzeniach w żadnym wypadku nie wykorzystuj do zakrywania ust i nosa szalików i chust.

Pamiętaj o zachowaniu odpowiedniego dystansu społecznego, który wynosi minimum 1,5 m. Zwracaj na to szczególną uwagę w kolejkach do kas i atrakcji. Przypominamy, że na świeżym powietrzu nie ma obowiązku noszenia maseczki, jeżeli masz możliwość zachowania 1,5 m odstępu.

Myj często i dokładnie ręce. W toaletach na terenie całego parku znajdziesz mydło i płyny dezynfekujące. Zapoznaj się również z instrukcją prawidłowego mycia rąk.

Na terenie całej Legendii znajdziesz liczne stacje dezynfekujące. Korzystaj z nich tak często, jak to możliwe. Przygotowaliśmy dla Was ponad 100 miejsc, w których możecie dokonać dezynfekcji rąk.

W miarę możliwości wybieraj możliwość płatności bezgotówkowych. Na terenie całej Legendii - w kasach parku, sklepach, punktach gastronomicznych i punktach gier - bez większego prolemu dokonasz zakupów przy pomocy karty płatniczej.

Pamiętaj by zawsze zasłaniać nos i usta, kiedy kichasz lub kaszlesz.Aby dowiedzieć się więcej na temat zasad bezpiecznego korzystania z atrakcji w Legendii, przed wizytą w naszym parku zapoznaj się z Załącznikiem nr 1 do Regulaminu Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka, w którym znajdują się wszystkie informacje na temat Legendii w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce.Dziękujemy!