Regulamin narciarski FIS1. WGLĄD NA INNE OSOBY

Każdy narciarz i snowboarder powinien zachowywać się w taki sposób, aby nie zagrażać nikomu innemu i nie spowodować żadnej szkody.


2. PANOWANIE NAD SZYBKOŚCIĄ I SPOSOBEM JAZDY.

Każdy narciarz i snowboarder musi zjeżdżać z szybkością dopasowaną do swych umiejętności, rodzaju i stanu trasy, warunków pogodowych i natężenia ruchu.


3. WYBÓR TORU JAZDY

Narciarz lub snowboarder znajdujący się powyżej na stoku musi wybrać taki tor jazdy, aby uniknąć wszelkiej możliwości zderzenia z narciarzem znajdującym się poniżej na stoku.


4. WYPRZEDZANIE

Wyprzedzać można i z góry, i z dołu, i z prawej, i z lewej, ale tylko w takiej odległości, która zapewni wyprzedzanemu narciarzowi wystarczającą przestrzeń dla wszelkich jego manewrów.


5. WJAZD I RUSZANIE Z MIEJSCA

Narciarz, który wjeżdża na drogę zjazdu lub po zatrzymaniu chce znowu ruszyć ma obowiązek sprawdzić patrząc w górę i w dół stoku, czy może to uczynić bez zagrożenia dla siebie i innych.


6. ZATRZYMYWANIE SIĘ

Narciarz tylko w razie absolutnej konieczności może zatrzymać się w miejscach zwężeń i złej widoczności. Po upadku narciarz musi usunąć się z toru jazdy tak szybko jak to tylko jest możliwe.


7. PODCHODZENIE I SCHODZENIE

Narciarz może podchodzić lub schodzić tylko skrajem / brzegiem trasy, a w razie złej widoczności powinien zejść z trasy.


8. STOSOWANIE SIĘ DO ZNAKÓW I SYGNALIZACJI

Każdy narciarz ma obowiązek stosowania się do znaków i sygnalizacji.


9. ZACHOWANIE SIĘ W RAZIE WYPADKU

W razie wypadku każdy narciarz ma obowiązek niesienia pomocy.


10. OBOWIĄZEK UJAWNIENIA TOŻSAMOŚCI

W razie wypadku, każdy narciarz (zarówno świadek jak i uczestnik) ma obowiązek podania swych danych osobowych.


Kamery Špindlerův Mlýn


Oglądaj na żywo kamerkę internetową na żywo w Spindleruv Mlyn, aby dowiedzieć się o aktualnych warunkach


Wszystkie kamery →