Bazyliszek - hit sezonu 2018 w Legendii

Pierwszy na świecie Interactive Dark Ride, w którym połączono aż trzy zaawansowane technologie


Stań oko w oko z Bazyliszkiem!

 

Bazyliszek – zbliża się wielkimi krokami! Już 31 marca, czyli równo z dniem otwarcia parku, każdy nasz gość będzie miał okazję stawić czoła Bazyliszkowi i przeżyć niezwykłą przygodę w świecie pierwszego w Polsce Interactive Dark Ride na światowym poziomie.

To jedyna taka rodzinna atrakcja w naszym kraju, a przy tym pierwszy na świecie Interactive Dark Ride, w którym połączono aż trzy zaawansowane technologie: interakcję poprzez projekcje na multimedialnych ekranach, możliwość oddawania strzałów do statycznych celów oraz możliwość celowania do obiektów tworzonych w technice video mappingu. 

Brak limitu wieku i wzrostu gwarantuje prawdziwie rodzinną zabawę!


Bazyliszek w liczbach

  • 1000 m2 powierzchni, na której usytuowany jest Bazyliszek
  • 10 zaawansowanych technologicznie pojazdów, każdy mieszczący 6 osób
  • 1500 osób/h – maksymalna przepustowość atrakcji
  • 3 zaawansowane technologie połączone w jednej atrakcji
  • 1. tego typu Interactive Dark Ride na świecie
  • 4,5 minuty – czas przejazdu


Bazyliszek to pierwsza w Polsce atrakcja typu Interactive Dark Ride z prawdziwego zdarzenia i na światowym poziomie, usytuowana na blisko 1000 m2 powierzchni. Cały storyline oraz koncepcja atrakcji stworzone zostały w oparciu o dobrze znaną legendę o Bazyliszku, która w różnych odmianach pojawia się w folklorze i mitologii w różnych częściach Polski.

Uczestnicy zabawy przejadą 6-osobowymi wagonikami przez magiczny świat Bazyliszka, który składać się będzie z 7 specjalnie zaprojektowanych i wyprodukowanych dla Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka scen zawierających oryginalną fabułę i postaci. Przygoda rozpocznie się w pokoju Gildii Łowców Potworów, w którym zobaczą multimedialne pre-show, następnie zajmą miejsce w wagonikach i przejadą przez starą wieś, mroczne jaskinie, lasy i ruiny. Goście zostaną wyposażeni w broń strzelającą wiązkami laserowymi (podobnie, jak w laserowym paintballu), a ich zadaniem będzie pokonanie potworów i przeszkód, które pojawią się na ich trasie utrudniając im dotarcie do legowiska samego Bazyliszka. Głównym zadaniem będzie oczywiście pokonanie monstrum, które terroryzuje mieszkańców wioski. Uczestnicy staną oko w oko z Bazyliszkiem na samym końcu przejazdu, który trwał będzie około 4,5 minuty.

Sama zabawa będzie zawierała elementy rywalizacji, ponieważ przejażdżka będzie punktowana, a wyniki będzie można zobaczyć na multimedialnej tablicy. Prowadzony będzie również ranking najdzielniejszych łowców, a najlepszego strzelca poznamy w ostatnim dniu sezonu.


Bazyliszek będzie jak do tej pory jedynym tego typu, tak nowoczesnym i zaawansowanym projektem w Polsce, a zarazem jednym z najnowocześniejszych na świecie.

Jako jedyny spośród powstałych do tej pory Interactive Dark Ride’ów, łączył będzie 3 technologie: interakcję poprzez projekcje na multimedialnych ekranach, możliwość oddawania strzałów do statycznych celów oraz możliwość celowania do obiektów tworzonych w technice video mappingu. Wszystkie te elementy, połączone z dopracowaną w najmniejszych szczegółach tematyzacją i oświetleniem, zapewnią uczestnikom niesamowite wrażenia z przejazdu oparte w przeważającej większości o efekt trójwymiarowości znany z najnowocześniejszych sal kinowych 3D. Za projekt i realizację odpowiadają trzy firmy będące światowymi liderami w swojej branży: ETF, Alterface oraz Jora Vision. Szacowna maksymalna przepustowość Bazyliszka to 1500 osób/h.

Bazyliszek jest atrakcją typu indoor, a więc rozgrywającą się w zamkniętym budynku, dzięki czemu może ona być uruchomiona nawet przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Co ważne jest to atrakcja rodzinna, bez limitu wieku i wzrostu, co oznacza, że tylko od rodzica zależało będzie, czy puści na nią swoją pociechę. Bazyliszek zostanie oddany do użytku gościom Legendii już 31 marca 2018 r., czyli w dniu otwarcia sezonu w parku.

 
Tematyka atrakcji

 

W budynku Bazyliszka, usytuowanym w strefie Magical Forest, przenosimy się do czasów starożytnych, legendarnych mitów oraz baśni.

Znajdujemy się w sąsiedztwie spokojnej wioski, gdzie szybko przekonujemy się, iż nie wszyscy mieszkańcy tego świata mogą czuć się bezpiecznie. Okoliczne tereny zamieszkują bowiem liczne potwory, które tylko czyhają na niczego nie spodziewających się wędrowców. Aby chronić Magiczny Las i okoliczne wioski powołano więc do życia Gildię Łowców Potworów, przeszkoloną do wyłapywania potworów i niebezpiecznych stworzeń, gdy tylko te wyjdą ze swoich kryjówek, by siać postrach wśród niewinnych ludzi. Członkowie Gildii ze swojej kwatery głównej planują swoje misje, by polować na zło.

Przygoda rozpoczyna się, gdy Łowcy Potworów otrzymują list z pobliskiej wioski – Kurkowo, w którym znajdują apel o pomoc: mieszkańcy Kurkowa atakowani są bowiem przez okrutnego Bazyliszka! Nowa łowczyni w Gildii, dziewczyna o imieniu Flora, prosi nas byśmy przyłączyli się do Gildii i udali się na polowanie. Cel – odnaleźć i unieszkodliwić terroryzującego wioskę Bazyliszka. W podróż na spotkanie z potworem zabierze nas wyjątkowy pojazd – Monster Hunter. Gdy docieramy do wioski, dowiadujemy się, że Bazyliszek za pomocą wzroku przekształca żywe istoty w kamień lub w mięsożerne stworzenia! Oby udało się uratować mieszkańców Kurkowa i… bezpiecznie powrócić z tej niełatwej misji…

Zapoznaj się z resztą parku


Poznaj całą Legendię dzięki naszej wirtualnej mapie. Zobacz wszystkie miejsca, gdzie możesz bawić się ze swoimi bliskimi lub znajdź ulubiony punkt gastronomiczny oraz sklepy.


Mapa Legendii →Wszystkie atrakcje

Legendia to odkrywanie przygód. Poznaj wszystkie interesujące miejsca i baw się przez cały dzień. 

Wszystkie atrakcje →