1. W jakie dni i w jakich godzinach jest otwarta Legendia?

Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko do 31 maja otwarta jest  w soboty, niedziele i święta (20.04 – 23.04.) od godziny 11:00 do 18:00. Dodatkowo, park będzie otwarty w cały weekend majowy, tj. od 27 kwietnia do 5 maja 2019. Od 1 do 16 czerwca Legendia będzie czynna w czwartki, piątki w godz. 11:00 – 18:00, a w soboty i niedziele w godz. 10:00 – 20:00. Od 20 czerwca do 1 września park będzie otwarty codziennie z wyjątkiem poniedziałków, w tygodniu w godzinach 11:00 – 18:00, a w soboty i niedziele w godzinach 10:00 – 20:00.

Od 1 września do 27 października Legendia będzie czynna w piątki, soboty i niedziele w godzinach 11:00 – 18:00.

Szczegółowe informacje na temat działania Legendii i godzin otwarcia znajdują się tutaj

 

2. Jakie są ceny biletów?

Szczegółowy cennik znajduje się na stronie tutaj →

 

3. Czy muszę płacić jeszcze dodatkowo za atrakcje w parku?


Posiadając bilet wstępu masz możliwość korzystania ze wszystkich atrakcji dostępnych w danym dniu na terenie Legendii. Na każdej atrakcji obowiązuje regulamin, który określa zasady korzystania z niej. Dodatkowo płatne jest korzystanie z Loterii, automatów znajdujących się w Game Roomie oraz Fair Games. Natomiast z atrakcji Magical Lake Taxi możesz korzystać bezpłatnie do 30 minut, po tym czasie należy uiścić opłatę w wysokości 25 złotych.

 

 

4. Komu przysługuje zniżka na wstęp do Legendii?

Niższą cenę za bilet płacą dzieci do 11 roku życia oraz seniorzy. Dzieci do lat 3 obowiązuje bilet w cenie 1 złotego.  

Zniżka na bilety wstępu przysługuje osobom, które posiadają Kartę Dużej Rodziny, Kartę Śląskie dla Rodzin, Nas troje z miast. Posiadaczom tych kart przysługuje rabat w wysokości 20% na zakup z kategorii: bilet normalny oraz bilet dla dzieci. Zniżki nie łączą się. Bilety można nabyć w kasach Legendii.

Szczegóły dostępne w cenniku tutaj →

 

5. Czy są bilety grupowe?

Tak, posiadamy ofertę dla grup zorganizowanych. Ceny uzależnione są od liczebności grupy, minimalna ilość uczestników to 20 osób. Grupę należy zgłosić minimum 3 dni przed planowanym przyjazdem poprzez wypełnienie i odesłanie drogą elektroniczną formularza na adres: rezerwacje@legendia.pl

Więcej informacji na stronie z cennikiem oraz tutaj →

 

6. Czy są bilety rodzinne?

Tak, w naszej ofercie dostępne są bilety rodzinne w atrakcyjnych cenach.

Bilet rodzinny to bilet dla dwóch osób dorosłych (powyżej 18 roku życia) oraz jednego dziecka poniżej 12 roku życia. Bilet 2+1 kosztuje 239 zł w kasie lub 189 zł online. Można go rozszerzyć maksymalnie do biletu 2+4. Wówczas za każde kolejne dziecko do 12 roku życia obowiązuje dopłata w wysokości 39 złotych. Szczegółowy cennik znajduje się tutaj.

 

7. Co to jest bilet sezonowy?

To bilet, który upoważnia posiadacza do jednorazowego wejścia na teren  parku w każdy dzień otwarcia Legendii. Bilet sezonowy obowiązuje najwcześniej od 6 kwietnia lub od dnia zakupu do 27 października 2019. Bilet ten jest spersonalizowany i imienny, czyli niezbywalny i uprawnia do wstępu na teren parku w ciągu zwykłych godziny funkcjonowania obiektu. Bilet nie obowiązuje w trakcie eventów i imprez zamkniętych oraz w trakcie Legendia at Night, chyba że jest biletem pakietowym: Bilet sezonowy + Legendia At Night – wtedy umożliwia udział również w każdym wydaniu Legendii At Night.

 

8. Czy są bilety spacerowe do Legendii?

Nie posiadamy w ofercie biletów spacerowych. Na terenie Legendii obowiązują wyłącznie bilety wstępu na teren obiektu, nieobligujące do korzystania z urządzeń rozrywkowych.

 

9. Czy tego samego dnia mogę wejść kilka razy na ten sam bilet?

Wszystkie bilety znajdujące się w ofercie Legendii upoważniają do jednorazowego wejścia na teren parku w dany dzień.

 

10. Jakie są limity wzrostowe/wiekowe na atrakcjach?

Urządzenia w Legendii dostępne są dla dzieci od 2 roku życia lub 85 centymetrów wzrostu, będących pod opieką opiekuna. Szczegółowe informacje zawarte są w regulaminach dostępnych przy każdej atrakcji oraz tutaj.

 

11. Co może w parku robić osoba, która nie może/nie lubi jazdy na karuzelach?

Legendia oferuje interaktywną wystawę „Korona Ziemi”, polecaną zwłaszcza miłośnikom gór. Na terenie znajdują się kultowe krzywe lustra pod nazwą Boruta’s Tricks oraz szeroki wybór automatów do gier, w tym niezwykle popularne gry interaktywne i wirtualna rzeczywistość. W Jamie Bazyliszka znajduje się duży plac zabaw dla dzieci do 12 roku życia o nazwie „Gaj Urwisów”.  Na atrakcji Magical Lake Taxi popływasz łódką. Legendia posiada szerokie zaplecze gastronomiczne. Na terenie parku znajduje się restauracja w stylu rycerskim – Oberża Lecha, która oferuje tradycyjną polską kuchnię, dwie stylowe kawiarnie (Pod Zielonym Pazurem oraz Old Town Cafe), w których można wypić wyśmienitą kawę, zjeść deser lub lody oraz wiele mniejszych punktów gastronomicznych oferujących mniejsze snacki.

 

12. Czy działa jeszcze Rura Park?

Rura Park zyskał nową szatę zmieniając się w Gaj Urwisów. Obecnie znajduje się w naszej nowej atrakcji – Jamie Bazyliszka, która zlokalizowana jest w strefie Magical Forest.

 

13. Czy w parku jest Dom Strachów?

Na terenie Legendii nie ma atrakcji typu „Dom Strachów”. Zapraszamy do Jamy Bazyliszka, naszej nowej interaktywnej atrakcji rodzinnej. Tego typu atrakcja jest w planach parku, które są sukcesywnie realizowane.

 

14. Co można robić w parku, gdy pada deszcz?

Niezależnie od pogody czynny jest Bazyliszek, Gaj Urwisów, Korona Ziemi. W czasie deszczu można korzystać z takich atrakcji jak: Carrousel of Love, Tea Cups, Wonder Garden, Game Room, Music Box, Fair Games, Helikopterki,  Boruta’s Tricks. Przed deszczem można schronić się kawiarniach i obszernej restauracji Oberża Lecha. 

 

15. Czy mogę do Legendii przyjść z psem?

Dbając o bezpieczeństwo gości i ich czworonogów, nie można wchodzić ze zwierzętami na teren parku.

 

16. Czy bilet wstępu jest jednocześnie biletem na imprezy typu At Night?

Bilet wstępu uprawnia do korzystania z atrakcji w regularnych godzinach działania parku. W celu wzięcia udziału w „Legendia at Night” konieczny jest zakup dodatkowego karnetu.

 

17. Co można zjeść w Legendii?

Na terenie Legendii znajduje się wiele punktów gastronomicznych, w których można zjeść desery, przekąski oraz pełne dania obiadowe.

Restauracja Oberża Lecha oferuje tradycyjne dania kuchni polskiej. W innych punktach gastronomicznych można zjeść pizzę z pieca, zapiekane grule z sosami, zapiekanki, pierogi, filety rybne, bajgle, bagietki, burgery z 100% wołowiny, produkty z grilla. Kawiarnie oferują ciasta i desery, lody gałkowe i włoskie oraz letnie drinki, np. apperol spritz lub prosecco.  

 

18. Czy w Legendii jest sprzedawany alkohol?

Na terenie Legendii prowadzona jest sprzedaż niskoprocentowych alkoholi, takich jak: piwo, wino, prosseco, apperol, rum  i drinki oparte na tych alkoholach.