Lampa Aladyna na 4 miesiące zaczaruje Chorzów!

Od 5 listopada Legendia zamieni się w niesamowitą krainę rodem z Baśni tysiąca i jednej nocy


Organizator wystawy, firma CD Lighting, w ciągu 4 miesięcy sezonu jesienno-zimowego rozświetli ponad pół milionem świateł LED najbardziej magiczne miejsce na Śląsku!

Ogród Świateł, którego motywem przewodnim jest Lampa Aladyna to zupełnie nowa, plenerowa, pełna świetlnych atrakcji forma narracji. Już po przekroczeniu magicznej bramy Ogrodu nasi goście wyruszą w podróż opowiedzianą światłem, by móc poczuć się jak jeden z bohaterów historii.

Na świeżym powietrzu, w otoczeniu 26 hektarów parku i jeziora, czekać będzie na zwiedzających kilkadziesiąt instalacji świetlnych i atrakcji multimedialnych, pokazy laserowe wraz z pełną oprawą dźwiękową oraz video mappingi. Podczas zwiedzania wystawy dostępnych będzie aż 16 atrakcji Legendii, takich jak Jama Bazyliszka, Legendia Flower, Tea Cups, czy Royal Ballroom oraz wybrane atrakcje dziecięce.

Poznacie przygody Aladyna z Dżinem, spotkacie gwardię ogromnych strażników Sułtana stojących na straży 30-metrowego tunelu świetlnego, a także odwiedzicie 12-metrową Jaskinię Cudów w kształcie węża. Ponadto zapraszamy na widowiskowy pokaz choinki stworzonej z 40 000 świateł LED, Łąki Multimedialnej, czy Lasu Burzowego imitującego efekty pogodowe. Wizualna uczta nie kończy się jednak na ziemi, a to za sprawą największej tego typu atrakcji w Europie - spektaklu Rzeki Świateł, który odbywa się na wodzie. Nie zabraknie również zagadek, zabaw i wyzwań dla najmłodszych, które dodatkowo urozmaicą zaczarowane spacery. FAQ

Gdzie można kupić bilety?

Czy za wejście można zapłacić Bonem Turystycznym?

Czy Bilet Sezonowy 2021 do Legendii obowiązuje podczas Ogrodów Świateł?

Czy można skorzystać z Jamy Bazyliszka bądź innych atrakcji dostępnych na terenie parku?

Czy na terenie Legendii będzie czynna gastronomia bądź sklepy z pamiątkami?