Dlaczego Legendia?

Jako najstarszy polski park rozrywki bawiliśmy i bawimy kolejne pokolenia Polaków. Śląskie Wesołe Miasteczko trwale wpisało się w dzieje Górnego Śląska i Polski. Naturalne jest zatem, że wraz z rozwojem i przejściem od tradycyjnego wesołego miasteczka ku parkowi tematycznemu europejskiego formatu postanowiliśmy sięgnąć po bogaty świat legend, podań i baśni, których opowiadanie dziś już zanika, a które niosły ze sobą ponadczasowe przesłania.

Cieszymy się, że możemy czerpać z tego fascynującego dziedzictwa kulturowego oraz utrwalać pamięć i znajomość legend wśród naszych najmłodszych odwiedzających.

Ponieważ park zbudował swoją wieloletnią już tradycję właśnie na Górnym Śląsku, pierwszą postacią, która wprowadziła w jego nową tematykę był Skarbnik. Pojawił się on w sezonie 2016 jako duch kopalni, która jest tłem dla otwartej wówczas atrakcji - Diamond River.

W 2017 roku Legendia wzbogaciła się o kolejne urządzenie o imponujących parametrach. Otwarty w lipcu Lech Coaster oraz zbudowana w jego otoczeniu tematyzacja nawiązują z kolei do doskonale znanej legendy o powstaniu państwa polskiego i jego legendarnym założycielu, Lechu. Osoby chcące skorzystać z Lech Coastera mogą obejrzeć poprzedzające przejazd multimedialne pre-show, będące wprowadzeniem do tej opowieści.

Dalszy tematyczny rozwój parku nadal będzie się opierał na legendach, podaniach i baśniach z różnych stron Polski i Świata. W atrakcjach goście odnajdą motywy i postaci, które pozostaną w ich pamięci na dłużej. Dodatkowo, w wielu przypadkach, staną się przyczynkiem do zdobywania wiedzy przez najmłodszych.

Legendia to miejsce, które przeniesie każdego w świat magicznej zabawy.